Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Oddział Wielkopolski

Konin: „Nie będę marzła”

7.02.2014, Pomoc odzieżowa

Od połowy października do 31 grudnia 2013 roku wolontariusze konińskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zbierali odzież w ramach akcji „Kurtka dla malucha”. Podczas zbiórki dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać ponad 350 kg odzieży, która została przekazana 60 rodzinom.

Mieszkańcy Konina bardzo pozytywnie odpowiedzieli na apel o pomoc, chętnie przynosili ciepłą odzież do siedziby filii. Do akcji przyłączyła się młodzież wraz ze swoimi pedagogami z Zespołu Szkół im. M. Kopernika, Zespołu Szkół w Żychlinie oraz Przedszkolaki z Przedszkola nr 16 im. Jana Brzechwy, która na terenie swoich placówek zbierała ciepłą odzież, przekazując ją następnie wolontariuszom ChSCh. Po dokonaniu segregacji, ciepłe kurtki, swetry, obuwie na bieżąco trafiały do osób potrzebujących. Wielu rodzicom „spadł jeden problem z ramion”, mieli ciepłe kurtki, obuwie dla swoich dzieci. Jaką niesamowitą radość miał 4 letni Mateusz, który nie rozstawał się z wybraną kurtką. Dla 10 letniej Wiktorii i jej mamy otrzymanie wręcz wymarzonej kurtki było wielkim prezentem. „Nie będę marzła” – to słowa Wiktorii. Pewna nastolatka w zimne dni do miasta po zakupy wychodziła w kurtce mamy, bo nie posiadała swojej. Teraz ma swoją długą, ciepłą kurtkę i nie musi dzielić się nią z innymi członkami rodziny.

Wolontariusze ChSCh w Koninie serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom w imieniu obdarowanych i własnym.

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
ul. Zeylanda 11
60-808 Poznań

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0270 6730

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij