Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Wielkopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Konin: otwarte serca

5.12.2011, Pomoc żywnościowa

Już po raz siódmy wolontariusze konińskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) uczestniczyli w zbiórce żywności zorganizowanej przez Bank Żywności w Koninie w ramach akcji Pogotowie św. Mikołaja. Wzięło w niej udział 25 przedstawicieli ChSCh.

Najmłodsze wolontariuszki to dziesięcioletnia Martyna i jedenastoletnia Agnieszka. Dla dziewczynek był to pożytecznie spędzony czas.

– Mogłam zrobić coś potrzebnego, fajnie spędzić popołudnie – mówi Agnieszka.

– Jak będzie jeszcze taka zbiórka, to znowu chcę w niej wziąć udział, żeby pomóc innym dzieciom – dodaje Martyna.

W sercach Ani i Stalli, innych ochotniczek, które zachęcały do przekazywania żywności dla osób potrzebujących, na długo pozostanie pewna starsza pani, która przyniosła torbę z zakupami. Jakież było ich zdziwienie, kiedy okazało się, że całą zawartość torby mają przełożyć do kosza! Z kolei pewien pan w średnim wieku podjechał wózkiem wypełnionym różnymi produktami i na pytanie wolontariuszek, co mają wyjąć, odpowiedział: „Wszystko”.

Każdy dar złożony 2–4 grudnia przyczyni się do sprawienia radości najmłodszym. Żywność zebrana przez wolontariuszy ChSCh (511 kg) trafiła do magazynu banku żywności, gdzie została posegregowana. Tam zostaną przygotowane paczki, które powędrują do organizacji dobroczynnych. Dzięki temu filia ChSCh w Koninie przekaże podarunki blisko 900 konińskim dzieciom pochodzącym z rodzin, którymi się opiekuje.

Ogółem w 16. edycji Pogotowia św. Mikołaja wzięło udział 200 wolontariuszy, którzy zbierali w 20 sklepach słodycze, owoce i zabawki. 4 grudnia do godz. 19 do magazynu Banku Żywności w Koninie trafiło blisko 5 ton żywności.

Dowiedz się więcej o pomocy żywnościowej prowadzonej przez ChSCh.

Złóż dar.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
ul. Zeylanda 11
60-808 Poznań

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0270 6730

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij