Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Wielkopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Konin: teoria stała się praktyką

22.10.2014, Kluby zdrowia

14–16 października w Centrum Organizacji Pozarządowych (COP) w Koninie odbył się program, który w praktyczny sposób przybliżył koninianom, jak wygląda zdrowy styl życia na co dzień. To, co do tej pory było tylko teorią podaną podczas comiesięcznych spotkań w klubie zdrowia, teraz stało się praktyką.

O godzinie 9.15 uczestnicy zaczynali każdy dzień na bulwarach, wspólnie ćwicząc pod czujnym okiem trenera Gabriela Chmielewskiego. Po ćwiczeniach – wykład, a następnie po smacznym, wegetariańskim obiedzie, ok. godziny 14.30 zaczynał się spacer z kijkami – nordic walking. Gdy pogoda nie pozwoliła wyjść na spacer, uczestnicy poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy osobie dorosłej i dziecku. 

Wykłady o tematyce zdrowotnej (o godzinie 10.30 i 18) prowadzone przez lekarza Grażynę Kuczek motywowały uczestników programu do prowadzenia zdrowego stylu życia. Beata Śleszyńska prowadząca szkołę gotowania sprawiła, że przygotowane potrawy rozbudziły apetyt na zdrowe i smaczne posiłki każdego dnia. Uczestnicy programu odnosili swe małe zwycięstwa, nie pili kawy, był tylko jeden wypalony papieros (przy wcześniej wypalanej paczce), nikt nie podjadał między posiłkami i nawet woda lepiej smakowała! Każdy z uczestników odnotował poprawę samopoczucia.

Wspólnie spędzony miło czas sprawił, że trudno było się rozstać. Kilkoro uczestników przy pożegnaniu zapewniało, że na pewno będą stosowali poznane zasady w codziennym życiu. 

Program realizowany był w ramach projektu „Klub Zdrowia Szansą na Lepsze Życie” finansowanego przez ASI (Adwentystyczne Stowarzyszenie Inicjatyw). Organizatorem przedsięwzięcia była konińska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
ul. Zeylanda 11
60-808 Poznań

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0270 6730

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij