Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Wielkopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Chrześcijańska Służba Charytatywna – Oddział Wielkopolski działa w następujących obszarach:

Pomoc żywnościowa – to bardzo ważny obszar działania w naszym oddziale. Od wielu lat bardzo aktywnie uczestniczymy w akcjach mających na celu dostarczanie żywności do osób potrzebujących. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych wolontariuszy przy współpracy z Bankami Żywności, kiedy to zbieramy podstawowe produkty żywnościowe, a następnie rozdajemy je najbardziej potrzebującym rodzinom.

Pomoc dzieciom – dzieci to największa wartość każdego społeczeństwa. W końcu to one stanowią naszą przyszłość. Nasza fundacja wkłada  wiele wysiłku i serca w to, by pomagać dzieciom znajdującym się w potrzebie.

Pomoc młodzieży – Mamy za sobą liczne programy edukacyjne, które  są nastawione na pomoc osobom młodym. Warto wspomnieć o realizowanym szkoleniu z prowadzenia domowego budżetu.

Pomoc niepełnosprawnym – pragniemy rozbudzić w osobach niepełnosprawnych przekonanie, że są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Aby tak było tworzymy różnego rodzaju akcje i programy, które służą im i pomagają uczestniczyć w życiu społecznym jak również uczą radzenia sobie w codziennych czynnościach, sytuacjach i zmaganiach.

Pomoc chorym i uzależnionym – ludzie dotknięci chorobą lub wplatani w uzależnienie, z którym nie mogą sobie poradzić również mogą liczyć na naszą pomoc. Organizujemy liczne spotkania dotyczące profilaktyki zdrowia jak również akcje charytatywne (np. koncerty), które pozwalają nam szybko i doraźnie pomóc konkretnej osobie (zobacz koncert dla 8-letniego Mateusza z porażeniem mózgowym).

Zadbaj o zdrowie z ChSCh  - to różne programy edukacyjne na temat zdrowia fizycznego, psychicznego, emocjonalnego i duchowego. Głównie są to warsztaty, prelekcje, wykłady, mobilne wystawy diagnostyczne oraz szkoły zdrowego gotowania.

  • Expo zdrowie – mobilna wystawa edukacyjno–diagnostyczna, mająca na celu wykonanie prostych badań profilaktycznych i wykrycie ewentualnych chorób lub zagrożeń na wczesnym etapie.
  • Odwiedzający kolejne ekspozycje mogą wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych sprawdzić swój stan zdrowia. Zmierzyć można poziom cukru, cholesterolu i tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi i wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna i obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Na podstawie otrzymanych wyników można poznać swój wiek biologiczny i zakończyć wystawę bezpłatną konsultacją z lekarzem. Wierzymy, ze tego typu działania pozwalają uchronić wiele osób przed chorobami, które zależą głównie od stylu życia. Na wystawie można dowiedzieć się co zrobić, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń lub zahamować rozwój już istniejących chorób cywilizacyjnych.
  • Kluby Zdrowia – to bezpłatne spotkania edukacyjne bądź też spotkania w formie warsztatów (o przyjemnym, klubowym charakterze), które organizowane są przez naszą fundację w wielu miastach Małopolski. Mamy za sobą szkoły zdrowego gotowania (warsztaty kulinarne), wykłady na temat zdrowego odżywiania, naturalnych metod leczenia, hydroterapii, zdrowia emocjonalnego (depresja, stres)  jak również wybranych chorób cywilizacyjnych. Zajęcia  odbywają się w przyjemnej atmosferze, a prelegenci (lekarze, dietetycy, fizjoterapeuci) są otwarci na zadawanie pytań. Niejednokrotnie zajęciom tym towarzyszy degustacja zdrowych potraw, biblioteczka z wartościowa literatura lub proste badania profilaktyczne (badanie ciśnienia krwi, wydolności oddechowej, BMI).

Pomoc potrzebującym – często zgłaszają się do nas osoby potrzebujące, które z przyczyn od siebie niezależnych znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wówczas niezmiernie cieszymy się, że wysiłek i wspólna praca innych osób (wolontariuszy i osób o wielkich sercach) mogą przyczynić się do zmiany cudzego życia. Przygotowujemy więc specjalne zbiórki finansowe (wpłaty celowe, darowizny) i rzeczowe (ubrania, żywność, sprzęt), które pomagają zaspokoić podstawowe potrzeby życiowe osób, które zgłaszają się do nas po pomoc.

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
ul. Zeylanda 11
60-808 Poznań

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0270 6730

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij