Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Wielkopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

O nas

Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Wielkopolski składa się z 3 prężnie działających filii:

Dzięki dobroczynnej pracy wielu zaangażowanych osób jesteśmy w stanie objąć swoją działalnością duży obszar naszego województwa.

Praca ta nie byłaby możliwa gdyby nie hojność i dobroć naszych sponsorów i darczyńców, którzy wspierają nas dotacjami i darami rzeczowymi oraz ludzi o wielkich, dobrych sercach, którzy przekazują 1% swojego podatku na naszą działalność dobroczynną, zamiast pozostawiać go w budżecie skarbu Państwa. Z racji tego, ze jesteśmy organizacją pożytku publicznego (STATUS OPP) możemy otrzymywać wpłaty od podatników i używać ich w celu niesienia pomocy osobom potrzebującym w ramach naszej działalności statutowej.

A nasza działalność jest bardzo szeroka – uważamy że każdy człowiek ma nieocenioną wartość, zasługuje na godne życie i szacunek – są to elementy naszej misji, którą realizujemy w Oddziale Wielkopolskim. Wierzymy, ze dobroć i pomoc okazana drugiemu człowiekowi, zaowocuje i zachęci kolejne osoby do dzielenia się swoimi darami, talentami, czasem i dobrami materialnymi z innymi ludźmi.  Nasza praca skupiona jest wokół osób ubogich, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie i uzależnionych. Zależy nam również na dzieciach i młodzieży.  Nie zapominamy też o osobach chorych i cierpiących. Ważnym elementem naszej pracy jest profilaktyka zdrowia – prowadzimy liczne programy edukacyjne o różnorodnej formie, dzięki którym przeciwdziałamy chorobom cywilizacyjnym jak również zapobiegamy uzależnieniom.

Każde wsparcie naszej pracy:  darowizna, pomoc rzeczowa czy 1 procent podatku jest dla nas bezcenne. Dzięki temu będziemy w stanie dotrzeć do kolejnych osób z naszymi działaniami, programami, akcjami charytatywnymi i zbiórkami publicznymi. Wśród nich można wymienić:

Pomoc żywnościowa – to bardzo ważny obszar działania w naszym oddziale. Od wielu lat bardzo aktywnie uczestniczymy w akcjach mających na celu dostarczanie żywności do osób potrzebujących. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych wolontariuszy przy współpracy z Bankami Żywności, kiedy to zbieramy podstawowe produkty żywnościowe, a następnie rozdajemy je najbardziej potrzebującym rodzinom.

Pomoc dzieciom – dzieci to największa wartość każdego społeczeństwa. W końcu to one stanowią naszą przyszłość. Nasza fundacja wkłada  wiele wysiłku i serca w to, by pomagać dzieciom znajdującym się w potrzebie.

Pomoc młodzieży – Mamy za sobą liczne programy edukacyjne, które  są nastawione na pomoc osobom młodym. Warto wspomnieć o realizowanym szkoleniu z prowadzenia domowego budżetu.

Pomoc niepełnosprawnym – pragniemy rozbudzić w osobach niepełnosprawnych przekonanie, że są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Aby tak było tworzymy różnego rodzaju akcje i programy, które służą im i pomagają uczestniczyć w życiu społecznym jak również uczą radzenia sobie w codziennych czynnościach, sytuacjach i zmaganiach.

Pomoc chorym i uzależnionym – ludzie dotknięci chorobą lub wplatani w uzależnienie, z którym nie mogą sobie poradzić również mogą liczyć na naszą pomoc. Organizujemy liczne spotkania dotyczące profilaktyki zdrowia jak również akcje charytatywne (np. koncerty), które pozwalają nam szybko i doraźnie pomóc konkretnej osobie (zobacz koncert dla 8-letniego Mateusza z porażeniem mózgowym)

Pomoc potrzebującym – często zgłaszają się do nas osoby potrzebujące, które z przyczyn od siebie niezależnych znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wówczas niezmiernie cieszymy się, że wysiłek i wspólna praca innych osób (wolontariuszy i osób o wielkich sercach) mogą przyczynić się do zmiany cudzego życia. Przygotowujemy więc specjalne zbiórki finansowe (wpłaty celowe, darowizny) i rzeczowe (ubrania, żywność, sprzęt), które pomagają zaspokoić podstawowe potrzeby życiowe osób, które zgłaszają się do nas po pomoc.

Ważne dokumenty

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
ul. Zeylanda 11
60-808 Poznań

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0270 6730

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij